Muzyka łagodzi obyczaje – to powiedzenie stare, ale nadal aktualne. Zajęcia muzyczne są stałym elementem edukacji naszych dzieci, zaczynając od żłobka. Muzyka towarzyszy nam od urodzenia – niemowlęta uwielbiają słuchać śpiewu mamy, a gdy tylko naucza się stawać na nóżkach – podrygują w rytm dźwięków płynących z radia. I choć nie każdy z nich będzie miał w przyszłości słuch absolutny, to jednak warto uczyć dzieci muzyki, by wyrobić w nich poczucie rytmu i wrażliwość muzyczną, nauczyć obcowania z dźwiękami i wykształcić u nich muzyczny gust.

Grupa „0” dzięki swojej Pani Ewelinie zapoznały się z budową i sposobem wydobywania dźwięków z takiego instrumentu jak flet prosty, jak poprawnie dąć w ten instrument oraz dostrzegać różnicę w wysokościach dźwięków. Na następnych zajęciach będą kontynuować naukę gry na flecie prostym.

Autor wpisu