Samolotem do Centrum Nauki Kopernik

IMG_20160302_064549

2 marca dzieci z Przedszkola Językowego „Michałek” były na wycieczce, ale nie takiej zwykłej! Leciały samolotem do Warszawy! A tam spędziły cały dzień w Centrum Nauki Kopernik. Przedszkolaki bawiły się świetnie, a przy tym dużo się nauczyły. To naprawdę wyjątkowe miejsce. Największą frajdę dzieciom sprawiło konstruowanie „maszyn”, które latały w wielkiej dmuchawie. Oprócz tego dzieci miały okazję zobaczyć między innymi Wahadło Foucaulta, poznać anatomię człowieka oraz funkcjonowanie środowiska. Mogły też sprawdzić swój refleks i sprawność fizyczną. Rozwiązywały zagadki kryminalne i zasiadały za kierownicą symulatora samochodu. Jedną z największych atrakcji dla naszych przedszkolaków były też: robot, sala luster i doświadczenia z wodą. Sama podróż samolotem była dla nich niesamowitym przeżyciem. Jak powiedziała jedna z małych uczestniczek wycieczki: „Widok z samolotu był super! Najbardziej podobały mi się białe chmurki  i małe domki”.
Zarówno dzieci, jak i ich opiekunowie, byli zachwyceni wycieczką. To na pewno nie ostatnia tego typu wyprawa w naszym przedszkolu :)