Zajęcia przedszkolne

• JĘZYK ANGIELSKI – język angielski w zależności od grupy wiekowej trwa od 15 do 30 minut, jest to nauka poprzez zabawę i muzykę. zajęcia prowadzi Pani Barbara Maćkowiak, dyplomowany nauczyciel, absolwentka Wydziału Filologii Angielskiej z odbytym przygotowaniem pedagogicznym.
  • JĘZYK NIEMIECKI –język niemiecki w zależności od grupy wiekowej trwa 10-20 minut, jest to nauka poprzez zabawę i muzykę, zajęcia prowadzi Pani Beata Głowiak, absolwentka Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Legnicy z przygotowaniem pedagogicznym, obecnie studentka Uniwersytetu Wrocławskiego wydział Filologia Germańska. Podczas zajęć wykorzystywane są różnorodne metody nauczania np. komunikatywna, audiolingwalna, audiowizualna itp.
  • PIŁKA NOŻNA z FOOTBALL ACADEMY – zajęcia prowadzi Pan Paweł Piechocki, manager oraz trener ze szkółki piłkarskiej Football Academy Wałbrzych. Przygodę z piłką zaczął w wieku 9 lat zapisując się do sekcji piłki nożnej w Szczawnie Zdroju, w wieku juniorskim kontynuował swoją piłkarską przygodę w Górniku Wałbrzych. Posiada tytuł Instruktora Rekreacji Ruchowej – PIŁKA NOŻNA oraz Dyplom Menadżera Sportu. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu o specjalizacji „Zarządzanie Małym i Średnim Przedsiębiorstwem” oraz „Przedsiębiorczość w MSP”.
    W 2011 wspólnie z Eugeniuszem Piechockim założył szkółkę piłkarską o nazwie Football Academy Wałbrzych, tym samym przystępując do sieci szkółek Football Academy, a od 2013 roku prowadzi ją samodzielnie będą managerem oddziału oraz trenerem 3 grup treningowych. W szkółce trenuje obecnie 185 zawodników i zawodniczek w wieku od 3,4 do 12 lat w 11 grupach treningowych.
    Zajęcie przedszkolne z piłki nożnej mają za zadanie popularyzować ten sport, zdrowy i aktywny tryb życia głównie w oparciu o zabawę i grę FAIR PLAY. W wieku dziecięcym wynik meczu nie odgrywa najważniejszej roli, jest on najmniej ważny. Piłka nożna to sport zespołowy, w którym dzieci rozwijają się będąc w grupie, wspomagają się nawzajem oraz integrują. Podczas zajęć każdy chce być ROBERTEM LEWANDOWSKIM i strzelać piękne bramki !
  • GIMNASTYKA KOREKCYJNA - zajęcia prowadzi Pan Sebastian Ilba z wykształcenia magister pedagogiki terapeutycznej. Ukończył również Medyczne Studium na kierunku masaż leczniczy. Brał udział w wielu kursach i szkoleniach z zakresu wspomagania rozwoju psychoruchowego dzieci i młodzieży. Od 1998 współpracuje z wieloma placówkami medycznymi i pedagogicznymi na terenie Dolnego Śląska.
  • ZAJĘCIA Z MINI – KOSZYKÓWKI – - zajęcia prowadziPani Katarzyna Stefańska. Celem zajęć jest pokazanie naszym przedszkolakom, że sport może być ciekawym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Poprzez realizację opracowanego przez trenera programu ogólnorozwojowego dla najmłodszych, dbamy o koordynację i precyzję motoryki oraz uczymy podstawowych elementów koszykówki. Chcemy dać dzieciom również możliwość spożytkowania nadmiaru energii. Mamy nadzieję na obudzenie w najmłodszych pasji do uprawiania sportu jakim jest mini koszykówka. Po cichu również liczymy na to, że „spod skrzydeł” naszego przedszkola wyjdą gwiazdy światowych parkietów.
  • LOGOPEDA - mgr Agnieszka Dziedzic – z wykształcenia logopeda- audiolog i pedagog specjalny. Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi z zaburzeniami mowy i komunikacji. Uczestniczyła w wielu konferencjach naukowych, szkoleniach i warsztatach z zakresu logopedii.
  • RYTMIKA Z ELEMENTAMI TAŃCA.
  • TEATR
  • FILHARMONIA NA WESOŁO
  • Zajęcia z wykorzystaniem tablicy interaktywnej - zabawa z tablicą rozwija percepcję wzrokowo – słuchową – pozwala samodzielnie rozwiązywać zadania z natychmiastową oceną, często w postaci dźwiękowej oraz wzrokowo – ruchowej, np. trening manualny – poprzez rysowanie kształtów, wypełnianie kolorami, wzorami, kształtowanie napięcia mięśniowego poprzez odpowiednie dociskanie pisaka. Interaktywność absorbuje dziecko, angażuje jego zmysły – wzrok, dotyk, słuch. Rozwija umiejętność wykonywania złożonych poleceń, które aktywizują myślenie abstrakcyjne. Zajęcia z tablicą interaktywną będą się odbywały w każdej grupie raz w tygodniu.
  • Zajęcia komputerowe - Komputer to nowoczesne narzędzie edukacyjne o różnych możliwościach zastosowań. Dzieci w trakcie zajęć zapoznają się z budową komputera i pierwszymi czynnościami związanymi z obsługą. Poznają także zasady prawidłowego i bezpiecznego korzystania z komputera. Zapoznają się z narzędziami do rysowania oraz do malowania i kolorowania gotowych rysunków. Będą wykonywać ćwiczenia utrwalające poznane wcześniej narzędzia graficzne – wykorzystanie programu Paint do ćwiczeń sprawnościowych. Zajęcia komputerowe będą się odbywały w każdej grupie raz w tygodniu.

WSZYSTKIE ZAJĘCIA PRZEDSZKOLNE SĄ DLA WSZYSTKICH DZIECI A ICH ODPŁATNOŚĆ ZOSTAŁA UWZGLĘDNIONA W CENIE.