POLSKI CZERWONY KRZYŻ

Mazowiecki Oddział Okręgowy w Warszawie 01-458  Warszawa, ul. Szańcowa 25,

Tel: sekretariat  22/50-65-191,fax: 22/50-65-199    e-mail: [email protected], www.pck-warszawa.pl

Mazowiecki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża rozpoczyna kolejną-siódmą edycję ogólnopolskiej kampanii „Gorączka Złota PCK 2019”, która będzie przeprowadzona w okresie od 11.02 do 24.05.2019 roku.

Program polega na zbieraniu złotych monet 1,2 i 5 – groszowych. Tegoroczna akcja ma dla nas szczególny wymiar, gdyż przez cały 2019 rok obchodzimy 100 – lecie istnienia naszej organizacji w Polsce.

Akcja została objęta honorowym patronatem Wojewody Mazowieckiego Pana Zdzisława Sipiery oraz Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika.

Partnerem akcji jest firma Adliner.

„Gorączką Złota PCK” zostaną objęte mazowieckie przedszkola, szkoły podstawowe, ponadpodstawowe oraz firmy i instytucje. Pozyskane w ten sposób środki zostaną w całości przeznaczone na organizację wypoczynku letniego oraz wsparcie dzieci w organizacji zajęć pozaszkolnych na terenie Mazowsza.

W 2018 roku w Warszawie i okolicach w akcji wzięło udział 218 placówek a ilość zebranych monet przekroczyła 6 ton! Za zebraną sumę zostały dofinansowane m.in. 2 turnusy wypoczynku letniego dla dzieci z Centrum Wspierania Rodzin Rodzinna Warszawa uczęszczających do warszawskich PWD. Dofinansowaliśmy również wypoczynek indywidualnym dzieciom z rodzin wielodzietnych.

Przyłączyć może się każdy! Dołącz do nas wrzucając garść złotych monet do skarbonki oznaczonej logo „Gorączka Złota PCK ” lub po prostu przynieś „złoto” do siedziby Mazowieckiego Oddziału Okręgowego PCK przy ulicy Szańcowej 25 w Warszawie od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00.

Ponadto ogłoszony jest konkurs dla najaktywniejszych zbieraczy wśród  placówek edukacyjnych w którym przewidziane są atrakcyjne nagrody!

Gorąco zachęcamy do włączenia się w tegoroczną akcję, bo nawet najmniejsza pomoc jest cegiełką, która buduje lepszy świat!