W końcu nadszedł od dawna oczekiwany dzień – 11 października w naszym przedszkolu odbyło się „Pasowanie na Starszaka”. Na uroczystość licznie przybyli rodzice.

Zerówkowicze zaprezentowali się przed rodzicami i zaproszonymi gośćmi. Po wygłoszeniu przez dzieci ślubowania, Pani Dyrektor Klara Lubińska dokonała pasowania przy pomocy magicznego ołówka, dotykając nim ramienia każdego dziecka i wypowiadając słowa: „Pasuję Ciebie na starszaka”. Każde dziecko otrzymało dyplom oznaczający przynależność do grona starszaków oraz rożek obfitości. Dzieci wraz ze swoją Panią Renatą Lipińską włożyły w tę uroczystość wiele serca i wysiłku. Występy przedszkolaków bardzo podobały się zgromadzonej publiczności, o czym świadczyło skupienie i oklaski. Dla wszystkich dzieci były to na pewno niezapomniane chwile, pełne emocji i pozytywnych wrażeń.

Autor wpisu