Tego dowiedziały się nasze przedszkolaki, które 30 kwietnia 2015r. uczestniczyły w przedstawieniu teatralnym, które poprowadziła profesjonalna aktorka teatru lalkowego – Bożena Oleszkiewicz. Najpierw lalki ożyły w jej rękach w warunkach spektaklu teatralnego.

Pani Bożena, animując jednocześnie aż 4 lalki, opowiedziała historię skamieniałego młodzieńca, którego strzegą wesołe leśne ludki, a Marysia – wspomagana przez dzieci z widowni – stara się go odczarować. Nie muszę chyba dodawać, że cała ta akcja zakończyła się sukcesem, bo tak to już w bajkach bywa, że happy end jest obowiązkowy. Jednak po drodze młodzi widzowie doświadczyli wielu wzruszeń i emocji, a w ich uszach rozbrzmiewały melodyjne piosenki. Czasem trzeba było nawet pomóc bajkowej Marysi, wykonując różne zadania.
Po przedstawieniu P. Bożena pokazała różne typy lalek i techniki ich animacji, opowiedziała też o członkach ekipy teatralnej i ich funkcji w przygotowaniu spektaklu.
Po tym zawodowym wtajemniczeniu kukły, marionetki i pacynki powędrowały do rąk dzieci. Bliski kontakt z lalką zrazu onieśmiela, ale pierwsze udane próby tchnięcia w nią życia dają dużo satysfakcji i radości. Jednocześnie dzieci przekonały się, że to nie lada wyzwanie i test manualnej sprawności.

 

Folder Gallery Error: Unable to find the directory wp-content/uploads/2015/05/teatr.

Autor wpisu