20 kwietnia 2015r. nasze przedszkolaki  z grup „Gumisie” i ‘Krasnale” wraz z wychowawczyniami wybrały się z wizytą do Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej nr 2 przy ul. Ogrodowej 20 w Wałbrzychu , aby zapoznać się z tajnikami pracy strażaka.

Dzieci mogły z bliska oglądać wozy strażackie i sprzęt pożarniczy, wysłuchały również opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka, dowiedziały się także, w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną i że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta, pomagają przy powodzi. Przy okazji utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej – 998 i numer alarmowy – 112. Przez chwile wszyscy uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak strażacy przymierzając hełm czy wsiadając do wozu strażackiego. Po tym spotkaniu nie tylko chłopcy stwierdzili, że w przyszłości chcieliby zostać strażakami. Za miłe spotkanie dzieci podziękowały strażakom własnoręcznie zrobionymi laurkami i obrazkami.

Folder Gallery Error: Unable to find the directory wp-content/uploads/2015/04/straz.

Autor wpisu