27 kwietnia 2015r dzieci z grup „Elfy” i „Kaczory’ odwiedziły Mobilne Centrum Nauki „Planeta Energii”. W centrum naukowym “Planeta Energii” nasze Przedszkolaki wprowadzone zostały w świat energii elektrycznej.

Poprzez zabawę mogły nauczyć się, jak bezpiecznie korzystać z prądu ponadto przybliżone zostały im zagrożenia związane z jego niewłaściwym użytkowaniem. W Mobilnym Centrum czekało na przedszkolaki wiele atrakcji, m.in. kosmiczny Energobus – laboratorium na kółkach ze ścieżką dydaktyczną przedstawiającą historię prądu od elektronu do elektrowni, fascynujące eksperymenty i doświadczenia prowadzone przez pracowników akademickich oraz film 3D. Swoją wiedzę na temat prądu dzieci mogły zweryfikować podczas licznych konkursów i quizów, a przy okazji wygrać ciekawe nagrody

Folder Gallery Error: Unable to find the directory wp-content/uploads/2015/05/energa.

Autor wpisu