W tym roku grupy “Elfy” i “Kaczorki” na swoją ostatnią wycieczkę pojechały do Nadleśnictwa w Świdnicy. Nadleśnictwo Świdnica od wielu lat prowadzi działalność edukacyjną w formie pogadanek i prelekcji prowadzonych w klasach, oraz na zajęciach terenowych w szkółce leśnej w Bojanicach oraz na terenie OHZ Bielawa i trzech rezerwatów przyrody: Bukowa Kalenica, Jeziorko Daisy i Góra Choina. Nasze przedszkolaki głównie zwiedzały Stację Edukacji Ekologicznej. Stacja znajduje się przy siedzibie Nadleśnictwa na ulicy Sikorskiego. Posiada salę doświadczalną wyposażoną w 24 stanowiska z mikroskopami i 1 mikroskop stereoskopowy, salę konferencyjną mieszczącą około 50 osób, salę wystawową oraz największą atrakcję – Jaskinię Nietoperzy. W Jaskini Nietoperzy można zobaczyć jak wyglądają i gdzie mieszkają nietoperze oraz usłyszeć kilka ciekawostek z życia tych latających ssaków.

Oto galeria zdjęć:

Folder Gallery Error: Unable to find the directory wp-content/uploads/2015/07/lesnicy.

Autor wpisu